Nastał czas wspomnień

Relacja ze spotkania Smaki Mazurskiej Spiżarni – 14-15 października 2017 roku

ja z fartuszkiem.jpeg

Wbrew temu co mówi stare mądre przysłowie „wszystko co dobre szybko się kończy” cudowne spotkanie blogerek na Mazurach „Smaki Mazurskiej Spiżarni” choć tak szybko minęło mam wrażenie, że nadal trwa. Jest cały czas obecne we wspomnieniach, nawiązanych nowych znajomościach, niekończących się codziennych pogaduchach, wymianach doświadczeń…

1.JPG

A wszystko zaczęło się tak…

14-15 października 2017 roku dwie szalone kobiety Kinga i Agnieszka, na co dzień wspólnie prowadzące bloga Po pierwsze matka po drugie też kobieta  zaprosiły 16 blogerek z całej Polski na warsztaty kulinarne, prowadzone przez gościa specjalnego Sylwię Łodyga, uczestniczkę V edycji MasterChef Polska, autorkę bloga Ostra na słodko. Nie będę ukrywać, że Sylwia jest jedną z moich ulubionych blogerek. I muszę przyznać, po poznaniu jej osobiście, że moje wyobrażenie o niej w pełni się sprawdziło. Szalona, kreatywna, zarażająca śmiechem, optymistka, wulkan energii…

2

2a

Ten iście kobiecy weekend na Mazurach odbył się w malowniczym, magicznym miejscu w Ośrodku Aktywnej Rekreacji -Folwark w Łękuku  ( Folwark Łękuk). Nie miałam świadomości, że zaledwie 140 km od Olsztyna znajduje się tak wyjątkowe miejsce, można by rzec hotel z duszą, idealne miejsce na wypoczynek z rodziną. Myślę, że tajemnica jego wyjątkowości tkwi w ludziach, którzy go tworzą. Właścicielom udało się wskrzesić czar tego miejsca, tu każda rzecz, wystrój, jedzenie, atrakcje są nieprzypadkowe, bardzo przemyślane. Choć byłam tam pierwszy raz, czułam się jak u siebie, jakbym znała tych ludzi od zawsze. Byłam tam rozpieszczana, zrelaksowana, chciało by się powiedzieć chwilo trwaj. Dziś już wiem na pewno, że tam wrócę i to nie raz…

folwark a.jpeg

3.JPG

received_1540612249356547.jpeg

 

3a

Kinga z Agnieszką, które miałam przyjemność poznać były dla mnie największym zaskoczeniem.  Zawsze myślałam, że ja jestem gejzerem energii, a tu niespodzianka przy nich wymiękam. Były wszędzie, zaplanowały wszystko, nie zapomniały o niczym, nigdy nie wykazały zmęczenia, a co najważniejsze zawsze uchachane i perfekcyjnie we wszystkim. Dziewczyny niemal z chirurgiczną precyzją zaplanowały każdą chwilę. Nie było łatwo. Przegoniły nas równo. Jako pierwszy był quest kulinarny, w ramach którego piekłyśmy ciasta z darów ziemi. Ale nie było to łatwe, trzeba było najpierw przy pomocy map (mało która kobieta radzi sobie z przyrządem jakim jest mapa) odnaleźć główny składnik zadania kulinarnego. Pomimo trudów, okupionych śmiechem udało się- nam przypadła fasola. Ale królowały dziewczyny, które zamiast kukurydzy przyniosły robaki, przynętę wędkarzy (któryś musiał się zdziwić).

4b.JPG

Żeby nie był tak słodko, Ola menadżerka hotelu ( Folwark Łękuk) przygotowała dla nas quest terenowy. Byłyśmy podzielone na trzy zwarte grupy. Kolejność wykonywanych zadań zależała od czasu zrobienia masła. Tak nie pomyliłam się, musiałyśmy samodzielnie zrobić masło. Zadanie na pozór wydawało się bardzo proste, wręcz banalne. Niestety nieco nas  przerosło. Teraz to już rozumiem, czemu jego cena w takim tempie rośnie z dnia na dzień… Makabra, jak to dobrze, że na co dzień jest na wyciągnięcie ręki, na półce sklepowej.

_DSC5399.JPG

I się zaczęło. Ruszyły baby do lasu, w błocie, w deszczu, z kompasem i mapą w ręku. Nigdy tej zabawy nie zapomnę. Nasza grupa chyba przejdzie do historii jako ta, które wbrew logice wykonuje drugie zadanie po trzecim (a co, kto broni). Zmagania z zadaniami zostały utrwalone dokumentacją fotograficzną Marcina (Vilk Stepovy).  Tyle się naśmiałam, warto było, mam nadzieję, że może kiedyś będziemy miały okazję to powtórzyć.

_DSC5450.JPG

 

_DSC5479.JPG

Trudy całego dnia Kinga z Agnieszką czyli Po pierwsze matka po drugie tez kobieta wynagrodziły cudownym wieczorem w SPA… Tu słowa są zbędne…

received_1614205085290045.jpeg

Po sielskim, anielskim wieczorze jak w amerykańskim filmie zmiana biegu akcji. Pobudka 5:50 i powitanie dnia w Gospodarstwie Ekologicznym w Pana Tadzia „Mazurski Eko-Raj”. Uśmiech na mojej twarzy wywołuje wspomnienie, ile emocji budziło wśród blogerek -co kryje się pod hasłem odwiedziny u Pana Tadzia. Jedno jest pewne  wyobrażenie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Pan Tadzio okazał się raczej Panem Tadeuszem, który niemal jak bohater epopei Mickiewicza świetnie się wpisywał swój krajobraz. To była istna szkoła życia, cudowny kontakt z naturą. Byłam pełna podziwu dla moich koleżanek, dla których zmagania z krową czy kozą nie stanowiły żadnego problemu.

kozy.jpeg

_RAD7450.jpg

Po porannych zmaganiach z krowami, kozami, kurami mogłyśmy ponownie wkroczyć do kuchni, by pod czujnym okiem Ostrej na słodko poznawać tajniki mazurskiej kuchni. Upiekłyśmy genialny chleb, który już dziś stał się moim nowym domownikiem. Nie zabrakło pysznych grzybów, cudnej kiełbasy podanej na dwa sposoby: ze śliwką na słodko oraz w piwie, dla wtajemniczonych też na słodko… Na deser oczywiście –czekośliwka, alternatywa dla kremów czekoladowo-orzechowych. Mając na uwadze, że moje dzieciaki takowych nie mogą jeść, z uwagi na alergię, taka propozycja znajdzie u mnie zastosowanie.

_DSC6185.JPG

_DSC6241.JPG

_DSC6267.JPG

gotowanie.jpeg

_RAD7422.jpg

Chyba nie przesadzę jak powiem, że niemal wisienką na torcie było zakończenie warsztatów- profesjonalna sesja fotograficzna- 16 wariatek i dwóch fotografów: radek (Czarny bocian) oraz Marcin (Vilk Stepovy). Chłopaki szacunek za pełen profesjonalizm, ogromne poczucie humoru, wyczucie smaku oraz niespożytą energię. Nasi fotoreporterzy towarzyszyli nam przez cały czas eventu. Byli wszędzie, zaskakiwali nas nie raz i nie dwa…  Miałyśmy wszystkie wiele radości i ubawu. Nie spodziewałam się tak cudownej pamiątki. Radek i Marcin … dziękuję.

portret.jpg

sesja 1.jpg

Zakończenie, no cóż były i łzy, obdarowywanie prezentami, podziękowania, wymiana uścisków i przyrzeczenia nowych przyjaźni.

_DSC6345

_RAD7564.jpg

Wszystko co dobre szybko się kończy? Nie – Wszystko co dobre rodzi jeszcze większe dobro. Dziewczyny, dziękuję za wspaniałe chwile, cieszę się, że mogłam Was poznać i wiem, a raczej jestem tego pewna, że nasza znajomość będzie się rozwijać.

Chciałabym każdej z Was osobiście podziękować, ślę zatem buziaki:

23666585_1648077918569428_515421581_n

 

Agnieszka Lesisz i Kinga Latosińsja www.popierwszematka.blogspot.com
Emilia Skrodzka www.kobiecosci.blogspot.com
Magdalena Szymańska www.zwyklamatka.pl
Marta Korytko www.pewnamama.pl
Małgosia Ostrowska www.jaskoweklimaty.pl
Klaudia Czapkiewicz Ziółek www.niezleziolkoblog.pl
Anna Chwastowska www.mamacukiereczki.blogspot.com
Angelika Bogusz www.birginsen.com
Marta Świerczewska www.mamawbiegu.pl
Bożena Jędral www.mama-trojki.pl
Wiola Korzeniowska www.slodkizapachmalin.pl
Wioleta Galla www.mama-bloguje.com
Agnieszka Jezierska www.agumama.pl
Sylwia Łodyga www.ostra-na-slodko.pl

 

Oczywiście całe wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca gdyby nie sponsorzy. Dziękuję zatem:  

 

23666365_1648077931902760_1118141506_n

Folwark Łękuk (www.folwarklekuk.pl)
Czarny Bocian (www.czarnybocian.pl)
Vilk Stepovy (www.vilkstepovy.com)
Severin (www.severin.com)
Green Essences-Zielona Esencja (www.zielonaesencja.pl)
Bazylia (www.bazylia.pl)
Bonduelle (www.bonduelle.pl)
Bio Indygo (www.bioindygo.pl)
Octim (www.octim.pl)
Cukieteria (www.cukieteria.pl)
Młynomag (www.mlynomag.pl)
Zakłady mięsne WARMIA (www.warmia-zm.pl)
Cukiernia u Adama
Hurtownia Pościeli (www.posciel.mazury.pl)
Kwiaciarnia Łodyga
Pan Dragon (www.pandragon.com.pl)
Media Service Zawada (www.msz.com.pl)
Kolagen Norweski (www.biomed-pharma.pl)
Marion (http://marionkosmetyki.pl/)
Bielenda  (http://bielenda.pl/)
Elphapharm (http://www.elfa-pharm.pl/pl/)
Maroko (http://www.oillan.pl/)
Yves Rocher (http://yves-rocher.pl/)
Ederma-Ducray (www.aderma.pl)
Miasto Giżycko i Gmina Węgorzewo
Majunto (www.majunto.com)
St. Siniuk Ubojnia Zwierzat B. Szwajłyk

 

 

 

One thought on “Nastał czas wspomnień

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: