Kiedy dzieci się nudzą…

Z czym kojarzy wam się jesień? Czy tylko z dywanem żółto-pomarańczowo-czerwonych liści, kasztanami i spacerami po lesie? A może z deszczem, zimnem, i krótkim dniem? Dla mnie jesień kojarzy się jeszcze z czymś, a mianowicie z tekstem: „Mamo nudzę się…” Wy też tak macie?

W tym roku mam w rękawie nie jednego asa. Kiedy tylko słyszę ten magiczny tekst mojej 8-letniej córci mam dla niej kilka propozycji w postaci gier. Niestety, a może jednak stety jestem osobą dość zapracowaną, w końcu Nie-leniwa Pani Domu zobowiązuje, nie zawsze mam czas jej towarzyszyć.

1.jpg

Grę BIPPER otrzymałam, będąc w tym roku na wspaniałym spotkaniu blagierskim Blogowe love w Mikołajkach. Doświadczenie kilkunastu matek było dla mnie jak lekarstwo. Każda z nas zdradzała swoje sposoby na różne domowe kryzysowe sytuacje. Jedna z nich była wszechogarniająca nuuudddaaa.

2.jpg

BIPPER to świetna gra, w którą mogą grać same dzieciaki. To kombinacja 4 typów gier, skierowanych dla niemal każdej grupy dzieciaków. Moja Lenka uwielbia Quiz, który wymaga nie tylko wykazania się wiedzą ale również z refleksu. Oj ubaw jest na całego. Niestety mała nie potrafi przegrywać, wiec czasami jej ustępujemy. Nie do końca pedagogicznie, ale w końcu to nasza malutka córeczka.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: